Dna BYLA podstatným limitem v mém životě

Milí Pánové a milé Dámy užívající milurit či purinal
Jsme ze stejného klubu, jen já už členství v klubu Dnářů neobnovil.


Začínal jsem jako technik a manažer, a k tomu zdravotník a masér. Manažerství mne užíralo a masérství dobíjelo. Mohu říci, že po té co jsem techniku vyměnil za fyziologii, našel jsem mnoho podobného. Tak jsem se stejně precizně jako u strojů a počítačů, začal hledat příčiny chyb i v těle svém i mých klientů. Netrvalo dlouho a zůstal jsem stát s otevřenými ústy a koukal jsem jako tele na nová vrata. Dlouho jsem se divil, jak to, že to lékaři nevidí. Posléze jsem zjistil, že existují lékaři jako MUDr. VLADIMÍR VOGELTANZ a nebo MUDr. JAN HNÍZDIL, kteří svůj obor již opustili a začali s tím, co uzdravuje a ne udržuje při nemoci. Psychosomatika nemocí a etikoterapie v celostní medicíně opravdu funguje. Když jsem zjistil, že tito dva lékaři (a dnes vím o dalších) dělají to co je stejné jako se ukazuje mi, uklidnil jsem se a řekl jsem si, je fajn, že bláznem možná jsem, ale v tomto jsem na správné cestě 

Mé jméno je Vít Swaczyna a má dna byla podstatným limitem i v mém životě.

Podle rad mých kolegů a toho co mi život velel, jsem našel cestu ven z tohoto nerozumu mého těla. Rozum a tělo jsou dvě rozdílné věci, které mohou spolupracovat anebo válčit. Dna je válka rozumu a těla v oblasti vztahů, nejen v rodině, ale i k ostatním lidem v mém okolí.

Vše co jsem zjistil a nalezl u sebe, nacházím i u (bývalých) kolegů Dnářů.

Petr mě požádal o článek pro web jaknadnu.cz, na web, který má smysl. Jelikož mé rady mají smysl, až tehdy, když jste připraveni je poslechnout. Proto, stejně jako všem lidem, nabízím své rady a služby na odkazu a stránkám, kterými propaguji trošku odlišný pohled na zdraví a nemoci, než jste zvyklí. www.NechciBolest.cz zde mimo jiné lze najít mou cestu poznání příčiny mé dny. Tímto pro váš web uděluji možnost, jakkoliv nezkomoleně používat texty, které vytvořím.

Je to příběh můj a klientů, jež mi prošli rukama. U mě funguje. Jde však o mé poznání nikoli zákon. Takže, mé přání je jedno, nelíbí-li se vám můj pohled na věc, i přesto zauvažujte nad ním, alespoň pár dní než jej hodíte do koše. A na druhou stranu jste-li mým příběhem uneseni zvažte i to, že může jít o sugesci a pusťte rozum místo nadšení.

Přeji, dobrou volbu. Přeji, abyste se nalezli a otevřeli oči a uši. Poslechnout sám sebe je někdy síla, ale nemoc králů je předpoklad pro velkou sílu ve vás samotných.

Láska hory přenáší, pokud umíte lásku projevit i sami sobě.

Vít Swaczyna masér, terapeut, lektor, konzultant a diagnostik

25 komentářů u “Dna BYLA podstatným limitem v mém životě

 1. Dobrý den i když pro mě až tak dobrý není. Dnes mi byla diagnostikovaná DNA, odešla jsem od paní doktorky s receptem na milurit a doporučením najít na netu vhodné dietní opatření. Tak jsem našla váš web.
  Nemůžu pochopit odkud se vzala??? Je mi 56 let, nepijí (deci červeného o víkendu se snad nepovažuje za piti), uzeniny nejím, vařím doma z kvalitních surovin. Rodina miluje ryby a houby, tak že maso nemáme ani každý den.Dodržují pitný režim. Nejsem obézní, od dubna do listopadu mám i hodně pohybu, v zimě je to horší. Má někdo podobné zkušeností? V podstatě nevidím kam už vylepšovat životosprávu a zůstat při tom „normálním“ člověkem. Všem děkuji za rady, jsem z toho v šoku.

  • Dobrý den ,
   Nemoc dna se velmi často také dědí. Nemáte mezi předky nějaké dnaře ? Dále píšete, že jíte hodně ryby a houby. To také nejsou příliš doporučované potraviny při onemocnění dnou. Pokud je ale jíte v rozumném množství, neměly by způsobit obtíže.
   Ohledně prevence. U mne dobře funguje pití mladého zeleného ječmene. Užívám ho druhým rokem a obtíže se snížily naprosto zásadně. Dna se u mne slabě projevuje už jen po oslavě, kdy se neuhlídám a prostě se přejím .Petr

   • Dobrý den, pane Záhorko,
    je mi 32 let a před rokem mi byla diagnostikována DNA. Nechápu, z čeho to mám, když jsem se nikdy výrazně nepřejídal, nepil alkohol, apod. navíc sportuji a maso není můj denní chleba. Zrovna před týdnem jsem zřejmě prodělal záchvat. Palec mě bolel jako blázen. Pomohla injekce dolminy a pětidenní kůra diclofenacu…..Od té doby bolest palce výrazně ustoupila, ale ještě to není stoprocentní. Chtěl bych se Vás požádat o Vaše zkušenosti, které máte s dnou resp. s prevencí. Dieta je samozřejmostí, ale občas to pochopitelně ujede. Mám rád višně, takže pravidelně svačím višňový kompot. Nedávno jsem si koupil nějaký doplněk stravy s výtažkem třešní a celeru, údajně to také není špatné. Vy píšete o pití mladého ječmene. Pomáhá Vám? Docela rád bych normálně fungoval, takže bych chtěl najít nějakou „kůru“, která by na dnu preventivně zabírala. A ještě malý dotaz. Co děláte při záchvatu? Já jsem po té injekci a několika denní kůře diclofenacu chodil do práce, pil hodně vody a jedl pouze věci, které jsou chudé na puriny (v podstatě jenom rohlíky, sem tam namazané pomazánkovým máslem a zeleninu resp. ovoce). Děkuji za odpověď

    • Dobrý den Davide. Předem děkuji za Váš příspěvek. Moje zkušenost je taková, že dietu držím jen ,, vlažně“. Dva roky piji zelený ječmen a ten mi opravdu pomáhá. Před tím mne dnový záchvat chytil tak 4x do roka. Během posledních dvou let co piji ječmen mě ve větší míře záchvat chytil pouze 1x. Jinak při záchvatu jsem pil 3l vody denně, jedl jen ovoce a zeleninu a užíval Diclofenac. do týdne bylo vždy vše ok. Zkuste ten ječmen. Od té doby co ho piji se ani v jídle moc neomezuji a denně si dám i 1-2 piva desítky. Dejte vědět jak jste pochodil. Petr

 2. Trpím dnou, a tak mi přítelkyně zakoupila enzycol, nejdřív jsem do sebe nechtěl dávat nějaké podpůrné přípravky, ale vyzkoušel jsem a dnes mi zrovna dochází druhá krabička 😀 ale nebojte, další už je na cestě

 3. Dobry den. Je mi 35 let a mam (98kg/180cm), spise sportovne neaktivni a kancelarska prace. Nemel jsem nikdy zadny zachvat ani po bujarych vecircich jak se mohu docist ve vasich prispevcich. Pred rokem me namerili kys. mocovou v krvi 536 umol/l a lekarka konstatovala dnu. Nechtel jsem leky a zacal jsem cvicit 45minut chuze a beh na pase 2x-3x tydne a drzel dietu (ne uplne prisne – spise rizota, salaty, 1pivo nebo 1dc vina). Hodnota sla za 14 dnu na 420umol/l. Myslim si, ze pohyb a omezeni alkoholu hlavne piva je nejdulezitejsi. Ono jde krasne dolu i ten cholesterol.

 4. Dobrý den, je mi 23 let a letos mi byla diag. DNA. Doktorům to trvalo, než přišli s tím to verdiktem. Vážím 58Kg, měřím 170cm. Měla jsem pocit, že je můj jídelníček vyvážený, nejím uzeniny, mastné výrobky ani bílé pečivo nepiji každý den alkohol (pivo vůbec, pouze bílé víno). Příjem tekutin je okolo 2,5l za den. Aktivně sportuji. V rodině prodělal DNU můj otec. Od března, kdy jsem prodělala akutní zánět (palec na noze) mě stále trápí obtíže. Noha mi otéká, často bolí, kloub na palci je tuhý, špatně pohyblivý.
  Prosím o radu, co víc můžu ještě udělat, aby obtíže vymizely a nemoc se nevrátila. Doktor mi řekl, že je potřeba prodělat akutní zánět ještě jednou a včasně ho léčit lékama, aby se nemoc nepřesunula do chronické fáze. Ale myslím, že všichni, co jste tuto bolest zažili, chápete, že znova aktuní fázi prodělat nechci:-(
  Předem děkuji za reakci.
  S pozdravem Anděla

  • Dobrý den Andělo. Je to zvláštní. Množí se dotazy od čtenářů, kterým byla dna diagnostikována a přitom podle svých slov žijí zdravě. V těchto případech zřejmě dna není důsledek chybné životosprávy. Další možnost je tedy dědičnost. Jedna z příčin vzniku dnových obtíží je překyselení organizmu. Mám osobní zkušenost se zeleným ječmenem, který odkyseluje. Jak jsem psal v předchozím příspěvku, piji ho druhým rokem a obtíže zásadně ustoupily. Reklamu na něj nedělám, neboť ho neprodávám 🙂 Zkuste jej. Petr

   • Dobrý den Petře, děkuji za Vaši reakci:-) určitě to zkusím. Kupujete ho normálně ve formě sypkého prášku rozpustného ve vodě?koukala jsem, že je k dostání v lékárnách nebo máte nějaká jiný prověřený zdroj?
    Nepatřím mezi ty, kteří se chtějí ládovat chemií.
    Děkuji A.

    • Andělo, kupuji ho u firmy zelenyobchod. Mají dobré jednání a občas i nějakou akci na lepší cenu. Petr

 5. Vážený pane Swaczyno, stal jsem se nedávno nechtěným členem klubu dny, pročítal jsem mnoho různých článků a diskusí. U titulku Vašeho článku mne velice lákala představa, že najdu pár tipů a rad jak se vyhnout doživotní závislosti na Miluritu. Velice pečlivě jsem pročítal stránky na Vámi uvedeném odkazu http://www.nechcibolest.cz a nenašel jsem zde jediný rozumný či použitelný tip ani sebemenší radu, kromě možnosti objednat se na Váš seminář. Proto se nyní ptám, jste ochoten se podělit o Vaše zkušenosti, nebo jde pouze o reklamní trik pro Vaše stránky?

  • Dobrý den, mám 51 let a taky trpím dnou a bylo to pro mě velice obtížné, teď už se to lepší používám nějaký přípravek Enzykol. Dost mi pomohl, můžu doporučit.

  • ještě 🙂 většinou jsou tady doporučovány nějaké výrobky za nějakou cenu….,není tady nic ,za co by jste neplatili ty větší penízky …libeček Vás na trhu vyjde na nějakých 10 až 30 korun, a když nejste úplně nešikovní, tak vám vydrží i nějakej ten rok ,a když ho nemáte kde pěstovat, tak kytička stojí 10 kč!!!!! a v sezoně je na trhu denně :-))

 6. přečtěte si třeba o obyčejném libečku, nebo aloe,s libečkem a dnou mám skušeností,pomáha hodně…..

 7. Dobrý den, moc hezky napsaný článek!
  Se dnou bojuji už nějaký ten pátek a není to žádná sranda, mnohdy nemůžu ani chodit,některým jídlům se tedy zcela vyhýbám, používám čípky, ale to není ono, pán předemnou píše o nějakém přípravku enzycol, ale moc na takové přípravky nevěřím, chci se tedy zeptat přímo Vás, co byste mi doporučil? Předem moc děkuji za odpověď:-)

  • Pěkný den, Radkovi díky za názor. Já osobně si pana Svačinu nedovoluji soudit, neboť s jeho metodami nemám zkušenost. Pouze naši redakci oslovil, zda by mohl napsat článek o léčbě DNY. Radku, můžete nám napsat, jak libeček užívat ? Díky

   • – Petra – Já mám osobní zkušenosti s užíváním zeleného ječmene. A jsou dobré, intenzita dnových záchvatů se značně snížila. Dále se mi osvědčili třešně. Máte někdo jiný typ ?

    • Tak já mám nejlepší osobní zkušenost s enzycolem. Už jsem vyzkoušel hodně dryhých záležitostí, ale enzycol mi pomohl a cena je také přijatelná. Třeba pomůže i vám.

 8. Dobrý den, mžu jen doporučit Enzycol. Ml jsem dlouho stejný problém, nakone po měsíci užívání se dostavily výsledky.

 9. Dobrý den, já mám docela slušné zkušenosti s přípravkem Enzycol. Po jeho užívání mi bolesti zmizely a já se můžu naplno věnovat věcem, které mě baví.

 10. Dobrý den,
  já mám problémy s DNOU už řadu let. Vyzkoušel jsem proto nespočet přípravků. Něco pomohlo víc, něco míň… Ty, které bych za sebe doporučil, jsou například Enzycol, zinek jako doplněk stravy a kolagen…

 11. Já mám výborné zkušenosti s produktem Enzycol DNA, obsahuje Kurkumin a višeň, což je super na snížení kyseliny močové a klouby. Je opravdu skvělý. 🙂

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *